O nas

W czasach niepewności dostarczamy rozwiązania umożliwiające restrukturyzację firmy i uregulowanie zadłużenia. Jeśli Twoja firma utraciła płynność, wierzyciele wszczynają kolejne egzekucje komornicze, kontrahenci zalegają z płatnościami a Ty chciałbyś spróbować dać swojemu biznesowi drugi oddech i nową szansę to powinieneś rozważyć postępowanie restrukturyzacyjne Świdwin. Gdy sytuacja nie rokuje już szans na poprawę i chciałbyś w sposób legalny zakończyć działalność i w granicach możliwości, zgodnie z prawem zaspokoić wszystkich wierzycieli, wówczas pomożemy Ci rozpocząć postępowanie upadłościowe szczecin.

Prospero Restrukturyzacje

Restrukturyzacja Firmy Świdwin | Upadłość firmy Świdwin | Upadłość konsumencka Świdwin

Kto może złożyć wniosek restrukturyzacyjny?

Zasadniczo wniosek taki może złożyć dłużnik, jeśli chodzi o postępowanie sanacyjne, to również wierzyciel osobisty a w określonych przypadkach kurator dłużnika.

Co zrobić w przypadku problemów finansowych przy prowadzeniu działalności?

W pierwszym przypadku wystarczające mogą okazać się negocjacje z kontrahentami, bądź wdrożenie pozasądowych modeli restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Czym różni się postępowanie sanacyjne od innych rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych?

Procedury sanacyjne przeznaczone są dla dłużników w najtrudniejszej sytuacji ekonomicznej.

Czym są propozycje układowe?

Propozycje układowe to forma restrukturyzacji zobowiązań przedsiębiorstwa.

Na czym polega postępowanie sanacyjne i kiedy jest możliwe?

Postępowanie sanacyjne umożliwia dłużnikowi przeprowadzenie działań sanacyjnych oraz zawarcie układu po sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzytelności.

Czym jest upadłość przedsiębiorcy?

Upadłość przedsiębiorcy jest to sposób na wspólne dochodzenie roszczeń wierzycieli od niewypłacalnych dłużników będących przedsiębiorcami.

Restrukturyzacja czy upadłość?

Upadłość firmy Świdwin, czy restrukturyzacja?

Przy długotrwałych problemach przy własnym biznesie specjaliści polecają dwa rozwiązania: wniesienie o ogłoszenie upadłości lub restrukturyzację firmy Świdwin. Gdy przedsiębiorca staje się niewypłacalny, to warto jak najszybciej rozważyć propozycję restrukturyzacji. W licznych przypadkach właśnie to działanie pozwoliło nie tylko odzyskać płynność finansową, ale również ocalić firmę przed bankructwem, a co za tym idzie ogłoszeniem upadłości. Pamiętajmy jednak, że nie w każdym przypadku restrukturyzacja rozwiąże wszystkie nasze kłopoty. Gdy nie jesteśmy w stanie opłacać należności przez dłuższy czas (mowa tutaj zarówno o zaległościach, jak i bieżących zobowiązaniach), to jedynym rozwiązaniem może być ogłoszenie upadłości firmy Świdwin. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że możliwe będzie zaspokojenie roszczeń części wierzycieli, a nawet wszystkich, które wskutek problemów nie mogły zostać uregulowane.

Jakie są przesłanki do rozważania restrukturyzacji firmy Świdwin?

W przypadku wystąpienia niewypłacalności w przedsiębiorstwie, która trwa zaledwie miesiąc, nie musimy podejmować tak radykalnego kroku, jak restrukturyzacja firmy Świdwin. Wystarczy wypracować pewne działania mające na celu przyoszczędzenie. Jednak, gdy kłopot utrzymuje się trzy miesiące i dłużej, to odpowiednia przesłanka, by rozważać już restrukturyzację. Może to być jedyna deska ratunku przed bankructwem i ogłoszeniem upadłości firmy Świdwin. Jakie są jej główne cele? To przede wszystkim podjęcie wszelkich kroków, by poprawić sytuację przedsiębiorstwa i żeby stało się wypłacalne. Odzyskanie możliwości regulowania wszelkich zobowiązań finansowych jest bardzo ważne. Warto wiedzieć jednak, że restrukturyzacja firmy Świdwin jest możliwa, gdy wprawdzie podmiot gospodarczy nie był w stanie regulować wszystkich należności, ale od tej pory wszystkie będą płacone płynnie, terminowo i w całości.

Kiedy rozważać rozłożenie zadłużeń na raty?

Restrukturyzacja firmy Świdwin niesie za sobą nie tylko podjęcie decyzji o płaceniu wszystkich bieżących zobowiązań, ale również podjęcie trudu umówienia się z wierzycielami na sposób spłaty zaległości. Wierzyciel zawsze przychylniej będzie patrzył na kogoś, kto stara się podjąć wysiłek uregulowania należności. Można w ten sposób rzeczywiście pozbyć się części długów, a pozostałe kwoty rozłożyć na dogodne dla obu stron raty. Niektórzy jednak znajdują się w sytuacjach, w których nie są w stanie spłacać żadnych zobowiązań. Wtedy zdecydowanie lepiej jest podjąć decyzję o wniesieniu do sądu o ogłoszenie upadłości firmy Świdwin. Niestety doprowadzi to do zamknięcia przedsiębiorstwa, ale przy jednoczesnej wyprzedaży majątku. Dzięki temu część wierzycieli, a nawet wszyscy mogą zostać zaspokojeni. Właściciel pomimo braku własnej firmy, nie będzie miał już długów i będzie mógł zacząć wszystko od nowa z czystym kontem.

Kiedy wskazane jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej Świdwin?

Problemy finansowe mogą spotkać nie tylko właściciela firmy, ale również każdego innego konsumenta. W końcu życie się różnie układa. Wskutek nieprzyjemnych wydarzeń losowych i załamania płynności finansowej, człowiek może stać się całkowicie niewypłacalny. Warto wiedzieć, że w takich przypadkach jedynym rozsądnym rozwiązaniem może się okazać wniesienie wniosku do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej Świdwin. Gdy jednak posiadamy jakikolwiek majątek, to możemy się spodziewać jego wyprzedania. Ma to na celu zaspokojenie chociaż części roszczeń wierzycieli. Brak majątku też nas nie dyskwalifikuje. Również możemy wnieść do sądu o ogłoszenie upadłości. Otrzymamy umowę, której warunków będziemy musieli przestrzegać. Dla wielu osób borykających się z takimi problemami, to jedyna możliwość pozbycia się kłopotów. Oczywiście pod warunkiem, że nie znajdujemy innych rozwiązań i alternatyw.

Na jakie kwestie sąd zwraca uwagę przy wniosku o ogłoszenie upadłości?

W każdym takim przypadku sąd stara się rozważyć wszystkie za i przeciw, jeśli chodzi o możliwość spłaty długu przez dłużnika. Kiedy uzna, że dana osoba nie ma żadnych możliwości na spłatę zobowiązań, to zgodzi się na ogłoszenie upadłości. Tym samym dłużnik przestanie być dłużnikiem. Warto jednak pamiętać, że będziemy musieli ściśle przestrzegać wszystkich postanowień sądu, aby móc uwolnić się od ciążącego problemu. W sytuacji zgody sądu na upadłość, majątek dłużnika, czyli wszelkie cenne ruchomości i nieruchomości zostaną wyprzedane. Należy więc sprawdzić, czy nasz majątek nie jest większy od kwoty zadłużenia. Gdy jest on większy, to warto samodzielnie bez pomocy sądu go spieniężyć i pozbyć się ciążących zobowiązań, spłacając je. Wyprzedanie dóbr dłużnika ma na celu zaspokojenie roszczeń wierzycieli.

Skontaktuj się z nami

    Nasi eksperci

    • ewa-kosowska-czapla-prospero-restrukturyzacje

      Ewa Kosowska Czapla

      Doradca restrukturyzacyjny, WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY
    • pawel-zacharzewski-prospero-restrukturyzacje

      Paweł Zacharzewski

      Doradca restrukturyzacyjny, Wspólnik Zarządzający
    • grzegorz-gebka-prospero-restrukturyzacje

      Grzegorz Gębka

      Doradca podatkowy
    • robert-trejgis-prospero-restrukturyzacje

      Robert Trejgis

      Ekonomista
    • Krystian Castillo Morales

      Prawnik - adwokat
    • adrian-waroch-prospero-restrukturyzacje

      Adrian Waroch

      Prawnik - aplikant radcowski
    Potrzebujesz pomocy?

    Zadzwoń: +48 606 328 456

    biuro@prospero-restrukturyzacje.pl
    ·   Pn – Pt 09:00-17:00
    Nasz blog

    Najnowsze artykuły