O nas

W czasach niepewności dostarczamy rozwiązania umożliwiające restrukturyzację firmy i uregulowanie zadłużenia. Jeśli Twoja firma utraciła płynność, wierzyciele wszczynają kolejne egzekucje komornicze, kontrahenci zalegają z płatnościami a Ty chciałbyś spróbować dać swojemu biznesowi drugi oddech i nową szansę to powinieneś rozważyć postępowanie restrukturyzacyjne Drawsko Pomorskie. Gdy sytuacja nie rokuje już szans na poprawę i chciałbyś w sposób legalny zakończyć działalność i w granicach możliwości, zgodnie z prawem zaspokoić wszystkich wierzycieli, wówczas pomożemy Ci rozpocząć postępowanie upadłościowe Drawsko Pomorskie.

Prospero Restrukturyzacje

Restrukturyzacja firmy Drawsko Pomorskie | Upadłość firmy Drawsko Pomorskie | Upadłość konsumencka Drawsko Pomorskie

Kto może złożyć wniosek restrukturyzacyjny?

Zasadniczo wniosek taki może złożyć dłużnik, jeśli chodzi o postępowanie sanacyjne, to również wierzyciel osobisty a w określonych przypadkach kurator dłużnika.

Co zrobić w przypadku problemów finansowych przy prowadzeniu działalności?

W pierwszym przypadku wystarczające mogą okazać się negocjacje z kontrahentami, bądź wdrożenie pozasądowych modeli restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Czym różni się postępowanie sanacyjne od innych rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych?

Procedury sanacyjne przeznaczone są dla dłużników w najtrudniejszej sytuacji ekonomicznej.

Czym są propozycje układowe?

Propozycje układowe to forma restrukturyzacji zobowiązań przedsiębiorstwa.

Na czym polega postępowanie sanacyjne i kiedy jest możliwe?

Postępowanie sanacyjne umożliwia dłużnikowi przeprowadzenie działań sanacyjnych oraz zawarcie układu po sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzytelności.

Czym jest upadłość przedsiębiorcy?

Upadłość przedsiębiorcy jest to sposób na wspólne dochodzenie roszczeń wierzycieli od niewypłacalnych dłużników będących przedsiębiorcami.

Restrukturyzacja czy upadłość?

Upadłość firmy Drawsko Pomorskie, czy restrukturyzacja?

Niewypłacalność to nie tylko problem przeciętnych obywateli, konsumentów usług i towarów, ale również przedsiębiorców. Gdy są przez dłuższy czas niewypłacalni, to wskazane jest rozważenie restrukturyzacji firmy Drawsko Pomorskie. W licznych przypadkach właśnie takie działanie pozwoliło odzyskać płynność finansową oraz ocalić przedsiębiorstwo przed bankructwem. Powinniśmy też dokładnie zdiagnozować sytuację i ocenić, kiedy właściwe będzie podjęcie kroków w kierunku restrukturyzacji, a kiedy zdecydować się już na wniesienie do sądu o ogłoszenie upadłości firmy Drawsko Pomorskie. Niezależnie, co wybierzemy, możemy mieć pewność, że w obu przypadkach będzie możliwe zaspokojenie wierzycieli w części lub w całości, a w ten sposób pozbycie się kłopotliwych problemów.

Kiedy rozważać restrukturyzację firmy Drawsko Pomorskie?

W przypadku, gdy firma jest niewypłacalna jeden miesiąc i istnieje realna szansa na poprawę jej sytuacji, to jeszcze nie czas na myślenie o restrukturyzacji. Wystarczą maksymalne oszczędności, jeśli chodzi o wydatki. Jednak, kiedy wiemy, że w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie poprawie, to warto pomyśleć o restrukturyzacji firmy Drawsko Pomorskie. Tym bardziej należy brać to pod uwagę, gdy niewypłacalność trwa trzy miesiące i dłużej. Restrukturyzacja może się okazać jedyną deską ratunku przed bankructwem, a w efekcie koniecznością ogłoszenia upadłości firmy Drawsko Pomorskie. Działanie to ma na celu wykonanie wszelkich możliwych kroków, aby nie tylko poprawić sytuację przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim doprowadzić do wypłacalności firmy. Warto jednak pamiętać, że restrukturyzacja firmy Drawsko Pomorskie jest możliwa tylko wtedy, gdy przedsiębiorstwo nie było w stanie regulować zaległości, ale od tej pory zobowiązania będą płacone płynnie, terminowo i w całości.

Rozłożenie długu na raty – kiedy to rozważać?

Pamiętajmy, że restrukturyzacja firmy Drawsko Pomorskie wiąże się nie tylko z decyzją płacenia bieżących zobowiązań, ale również z podjęciem trudu dogadania się z wierzycielami w sprawie zaległości. Mamy możliwość w ten sposób pozbycia się części długów, a pozostałą ich część możemy rozłożyć na dogodne dla obu stron raty. Dłużnik, który dokłada wszelkich starań, by spłacić zobowiązania jest zawsze lepiej postrzegany. Gdy jednak nie jesteśmy w stanie płacić żadnych zobowiązań, to lepiej wnieść do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości firmy Drawsko Pomorskie. Działanie to doprowadzi do jej zamknięcia, ale przy jednoczesnym wyprzedaniu majątku. Dzięki temu część roszczeń wierzycieli, a nawet wszystkie mogą zostać zaspokojone. Pomimo braku swojej firmy, przedsiębiorca będzie mógł spać spokojniej i rozpocząć nowe życie bez długów, które na nim ciążyły.

Kiedy warto rozważyć upadłość konsumencką Drawsko Pomorskie?

Wskutek wypadków losowych w kłopoty mogą popaść nie tylko przedsiębiorcy, ale również konsumenci. Załamanie płynności finansowej może doprowadzić do niewypłacalności. Warto wiedzieć, że często jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej Drawsko Pomorskie. Gdy posiadamy jakikolwiek majątek, to możemy się spodziewać jego wyprzedania w celu chociaż częściowego zaspokojenia wierzycieli. W ten właśnie sposób pozbywamy się długów. Mamy możliwość skorzystania z tego rozwiązania również w przypadku, gdy majątku nie posiadamy. Otrzymamy umowę, której warunków będziemy musieli przestrzegać, by chociaż częściowo zaspokoić roszczenia wierzycieli. Dla wielu osób, to jedyne rozwiązanie, gdy nie widzą żadnych innych perspektyw na poradzenie sobie z kłopotami.

Na co warto zwrócić uwagę, gdy składamy wniosek o upadłość?

Gdy składamy wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości Drawsko Pomorskie, to sąd zazwyczaj stara się rozważyć wszystkie za i przeciw, jeśli chodzi o możliwości uregulowania należności przez dłużnika. Gdy uzna, że dana osoba nie ma żadnych możliwości, to zgodzi się na ogłoszenie upadłości. Dzięki temu dłużnik przestanie już być dłużnikiem. Warto jednak pamiętać, że należy przestrzegać wszystkich postanowień sądu, aby móc uwolnić się od ciążących problemów. Na co warto zwrócić uwagę? Podczas ogłaszania upadłości majątek dłużnika zostanie wyprzedany dla zaspokojenia roszczeń wierzycieli. Zostaną sprzedane wszystkie wartościowe rzeczy, ruchomości i nieruchomości. Warto zatem wycenić swój majątek. Jeśli jego wartość jest większa od kwoty zadłużenia, to rozsądnie jest go spieniężyć samemu i spłacić zobowiązania bez pomocy sądu. W obu przypadkach, czyli przy ogłoszeniu upadłości oraz przy samodzielnym spieniężeniu majątku i uregulowaniu zadłużeń, będziemy mogli zamknąć kłopotliwy rozdział w życiu i zacząć od nowa. Nie warto odkładać tego na później i czekać aż problemy nagromadzą się w jeszcze większej ilości.

Skontaktuj się z nami

  Nasi eksperci

  • ewa-kosowska-czapla-prospero-restrukturyzacje

   Ewa Kosowska Czapla

   Doradca restrukturyzacyjny, WSPÓLNIK ZARZĄDZAJĄCY
  • pawel-zacharzewski-prospero-restrukturyzacje

   Paweł Zacharzewski

   Doradca restrukturyzacyjny, Wspólnik Zarządzający
  • grzegorz-gebka-prospero-restrukturyzacje

   Grzegorz Gębka

   Doradca podatkowy
  • robert-trejgis-prospero-restrukturyzacje

   Robert Trejgis

   Ekonomista
  • Krystian Castillo Morales

   Prawnik - adwokat
  • adrian-waroch-prospero-restrukturyzacje

   Adrian Waroch

   Prawnik - aplikant radcowski
  Potrzebujesz pomocy?

  Zadzwoń: +48 606 328 456

  biuro@prospero-restrukturyzacje.pl
  ·   Pn – Pt 09:00-17:00
  Nasz blog

  Najnowsze artykuły